Děkujeme za registraci a těšíme se na setkání!

S pozdravem
Váš tým F5

Datum a čas: Úterý, 20. září 2022 | 8:30 - 16:30
Místo: Hotel Stages, Českomoravská 19a, 190 00 Praha 9

Září bude našlapané konferencemi, proto bychom Vás už nyní rádi pozvali na F5 Solution Day, který se bude konat v úterý 20. září v nových prostorech hotelu Stages.

Na co se můžete těšit?

  • Aktuální témata: Jak publikovat, zabezpečit a automatizovat aplikace v multicloud prostředí? Jak snížit komplexitu multicloud prostředí? Jak řídit a zabezpečit API komunikaci? Jak řešit a zabezpečit Ingress komunikaci a jak jednoduše provozovat Kubernetes?
  • Přednášky, případové studie, diskuse: ...s odborníky z F5 a partnery konference Actinet, Anect, ICZ, ComSource, Corpus Solutions, NTT, Simac, X Consulting, Alef Distribution a Arrow ECS.
  • Setkání s komunitou odborníků: Možnost networkingu s dalšími ~300 účastníky akce, která je určena pro Net-Ops, Dev-Ops, odborníky na ICT bezpečnost a IT management.

Zaregistrujte se a zarezervujte si čas v kalendáři už nyní.

Agenda

 
09:00 - 09:05

Přivítání

 
09:05 - 09:15

Kam kráčí F5

- Filip Kolář, Teritorry Account Manager, F5

Strategie firmy F5 v oblasti aplikační bezpečnosti, doručování nejen moderních aplikací a cloudu.

 
09:15 - 09:35

Představení nových HW platforem F5 >

- Martin Oravec, Senior Solutions Engineer, F5

Jsou tu r-Series, nové portfolio HW appliance od F5, které se škálovatelným Velosem završují generační obměnu HW rodiny F5. A nejen to, F5 také přichází s novým operačním systémem BIG-IP NEXT.

 
09:35 - 10:05

Novinky F5 v aplikační bezpečnosti >

- Luboš Klokner, Senior Solutions Engineer, F5

Představíme nástroje F5 pro kompletní ochranu webových aplikací proti aktuálním hrozbám. Ukážeme novou platformu WAAP pro ochranu distribuovaných aplikací; a ochranu proti dnes častým útokům na prolomení uživatelských účtů.

 
10:05 - 10:30

Jak zvládat expanzi do cloudu >

- Jakub Pavlík, Director, Engineering, F5

Rozdílnost cloudových prostředí přináší komplexitu. Představíme, jak pomocí jednoho řešení F5 Distributed Cloud zajistíte publikaci, zabezpečení a monitoring aplikací, nehledě na to, v jakém prostředí či cloudu jsou. Centralizované z jednoho webového portálu a lehce integrovatelné s nativními DevOps nástroji.

 
10:30 - 10:45

Přestávka

 
10:45 - 11:10

Doručování aplikací v multicloudu jednoduše >

- Jiří Doubek, Solutions Engineer, F5

F5 Distributed Cloud z pohledu aplikační infrastruktury přinášející službu Managed Kubernetes. Ukážeme, jak jednoduše spravovat a škálovat Kubernetes a VM clustery, ať už jsou v privátním nebo veřejném cloudu, v EDGE lokalitách nebo v F5 Cloudu, jakoby to byl jeden logický cloud.

 
11:10 - 11:35

Demo time F5 Distributed Cloud >

- F5 tým

Praktická ukázka F5 Distributed Cloud služeb. Zprovoznění K8s infrastruktury napříč cloudy, nasazení aplikací, propojení jejích komponent, publikace a zajištění jejich ochrany. Ukázka řízení a ochrany API komunikace. Představení dashboardů pro NetOps, SecOps a DevOps.

 
11:35 - 12:00

Přestávka

 
12:00 - 12:30

Nasazení technologie Zero Trust u zákazníka >

- Martin Kylián, Solution Architect, ICZ a.s.

Zákazník společnosti ICZ se potýkal s problémem, jak zvýšit úroveň zabezpečení svých aplikací. Zaměstnanci potřebovali mít přístup do aplikací a na remote desktop a zároveň být co nejvíce chráněni před kyberhrozbami. Právě s tím jim pomohlo řešení APM od společnosti F5.


 
12:30 - 13:00

Máte webové aplikace, ale chybí vám profíci na jejich ochranu? >

- Jan Marek, Security Architect, ANECT a.s.

"Používáte webové aplikace ať už interně nebo směrem k vašim zákazníkům? S největší pravděpodobností ano. Podle posledních průzkumů se zneužití zranitelností webových aplikací dostalo na „špičku žebříčku“ všech různých vektorů, které hackeři využívají. Jak je máte chráněny a jak rychle jste schopni odhalit případné zranitelnosti? A hlavně, jak rychle jste schopni zamezit jejich zneužití? Většině firem k tomu chybí dostatek zkušených expertů… Jednou z možností je WAF as a Service (Web Application Firewall) – služba, která dané zranitelnosti mitiguje. Jak funguje centralizovaná ochrana aplikací vám ukážeme na případové studii jedné z největších českých organizací, a to od fáze designu, přes implementaci řešení, popisu všech výzev a úskalí, až po finální řešení a jeho přínos."

 
13:00 - 14:00

Oběd

 
14:00 - 14:30

Migrace na F5 VELOS praktický pohled na novou platformu F5 >

- Oldřich Mimra, Network Consultant, X Consulting Co. s.r.o.

Podělíme se s vámi o zkušenosti a postřehy z migrace služeb z platformy Viprion na VELOS. Probereme novinky, které s platformou F5 VELOS přichází. Zaměříme se na oblast přístupu k designu řešení a také, jak řešíme management a monitoring F5 instancí. V neposlední řadě zmíníme integraci se službou na ochranu před DDoS (Silverline).

 
14:30 - 15:00

F5 Ingress/Egress služby pro Kubernetes >

- Jiří Doubek, Solutions Engineer, F5

NGINX je mezi vývojáři nejpoužívanější Ingress Controller pro Kubernetes (podle CNCF). Na přednášce se dozvíte, proč tomu tak je, jaké jsou možnosti Ingress a Egress komunikace s využitím právě NGINX, ale také s pomocí F5 BIG-IP produktů.


 
15:00 - 15:15

Přestávka

 
15:15 - 15:45

Vizualizace F5 aplikačních logů pomocí nástrojů třetích stran >

- Jakub Láznička, Projektový konzultant, Simac Technic a.s.

Na prezentaci ukážeme, jak vizualizovat F5 aplikační logy pomocí nástrojů třetích stran za účelem sekurity a business reportingu.


 
15:45 - 16:15

Actinet - švýcarák pro F5 >

- Tým společnosti Actinet Informační systémy, s.r.o.

Platforma F5 je velmi univerzálním řešením Application Delivery s přesahem do mnoha souvisejících oblastí. Takové řešení je možno integrovat s mnoha systémy pro dohled, řízení provozu a podobně. My vám v našem krátkém povídání naopak představíme pár malých věcí, které buď používáme sami, či jsme je vyvinuli podle specifických potřeb zákazníků a které výrazně zlepšují komfort správy a údržby v mnoha oblastech.


12:00 - 12:30

Digitalizace snadněji pomocí SW virtuálek od F5 >

- Jiří Petrásek, System Engineer pro F5, Arrow

- Ondřej Mikuš, BDM pro F5, Arrow

Uvažujete o F5 technologii a nejste si zatím jisti, zda jít cestou HW nebo SW edice? Nevíte zatím, jakou kapacitu budete potřebovat? Nevíte, zda časem nebudou licence potřebné v cloudu? Představíme Vám přínosy přechodu na F5 Virtual Edition, rozdíly oproti tradičnímu HW a dostupné licenční modely. To vše demonstrujeme na případové studii reálného zákazníka. Na závěr představíme službu Arrow Support Services – moderní alternativu servisní podpory.


 
12:30 - 13:00

Nasazení F5 WAF v Azure v České spořitelně >

- Filip Janda, Data Network Designer, ČS a.s.

- Milan Šimčík, System Engineer pro F5, Alef

Ukážeme reálné nasazení F5 Advanced WAF v Azure v České spořitelně. Dozvíte se, proč mít stejnou úroveň aplikační bezpečnosti v on-premu i ve veřejném cloudu . Ukážeme automatizaci BIG-IP pomocí Ansible a Jenkins. Případovou studii představí společně kolegové z České spořitelny a Alefu.


 
13:00 - 14:00

Oběd

 
14:00 - 14:30

F5 Bot Defense - další level aplikační ochrany >

- Luboš Klokner, Senior Solutions Engineer, F5

Ukážeme dnešní sofistikované metody útočníků, na které tradiční prvky ochrany proti botům nefungují, a jaká je motivace útočníků. Dále proč má F5 Bot Defence vysokou účinnost ochrany. Na praktické ukázce fungování F5 Bot Defence ukážeme jednoznačnou identifikaci fingerprintu zařízení a chování uživatele, rozpoznání automatizovaného provozu, mitigaci útoku a vizualizaci toho všeho pomocí webového portálu.


 
14:30 - 15:00

Jak F5 Bot Defence chrání sázkové portály Tipsportu >

- Jiří Šedina, Systémový inženýr, Tipsport a.s.

F5 Bot Defence a jeho expertní SOC tým pomáhá chránit sázkové portály Tipsportu proti webovém fraudu. Dozvíte se, jaké jsou se službou praktické zkušenosti, jaké jsou benefity řešení a proč visibiita do provozu pomocí přehledného webového portálu je pro Tipsport tak zásadní.


 
15:00 - 15:15

Přestávka

 
15:15 - 15:45

NGINX API gateway pro OpenShift ve Fortuna Game >

- Jan Dvořák, DevOps Freelancer, Fortuna a.s.

- Martin Oravec, Senior Solutions Engineer, F5

V první části přednášky představíme aktuální rodinu produktů NGINX a jaké jsou typické způsoby nasazení v architektuře moderních aplikací. V druhé části kolegové z Fortuna Game ukážou, proč si NGINX vybrali jako API gateway pro OpenShift clustery a jaké jsou jejich zkušenosti s nasazením v produkci.


 
15:45 - 16:15

Automatizace F5 BIG-IP v ČSOB >

- Tomáš Fejfar, DevOps Manager, ČSOB a.s.

Jak zrychlit a zjednodušit publikaci nových služeb? Automatizujte F5! Na prezentaci kolegové z ČSOB představí, jak pomocí F5 AS3 a Consulu zautomazovali publikaci nových služeb - vytvoření Loadbalanceru, DNS, přiřazení SSL profilů, napojení na logovací systém a dokonce správné směrování provozu na endpoint podle aplikačního releasu banky. A kromě širší customizace BIG-IP, jaké benefity automatizace bance přinesla.


 
16:15 - 16:30

Závěrečné slovo, Tombola

 

Gold partneři konference

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Silver partneři

Logo
Logo

Distributoři F5

Logo
Logo