webinarium na życzenie

Bądź cyberbezpieczny! Skorzystaj z materiałów po F5 Virtual Solution Day Poland

Wydarzenie odbyło się 9. marca 2021

Kluczowe tematy F5 Virtual Solution Day Poland:
-> najefektywniejsze modele wdrażania systemu ochrony aplikacji webowych (WAF),
-> unieszkodliwianie zautomatyzowanych ataków,
-> zarządzanie dostępem użytkowników,
-> integracja rozwiązania F5 z chmurą publiczną.

Dlaczego warto zobaczyć nagranie:

 • nowości w ochronie sieci i aplikacji od F5, NGINX i Shape Security,
 • dobre praktyki wdrażania zapór ogniowych dla aplikacji webowych (Web Application Firewall - WAF),
 • wiedza o zabezpieczeniach przed atakami zautomatyzowanymi,
 • zalecenia w zarządzaniu dostępem do danych organizacji,
 • wskazówki bezpiecznej integracji APM z chmurami publicznymi,
 • możliwość zadawania pytań prezenterom i dyskusji o konkretnych problemach cyberbezpieczeństwa,
 • konkursy.

Jeśli chcesz zapoznać się z materiałami pokonferencyjnymi, proszę o wypełnienie formularza.

Dziękujemy za rejestrację umożliwiającą dostęp do materiałów webinarium na życzenie. Za chwilę otrzymasz od nas emaila z informacjami.


Szczegółowa agenda wydarzenia:

Powitanie uczestników, przedstawienie strategii F5 Networks – Ireneusz Wiśniewski, dyrektor generalny w F5
Wybierz najlepszy model wdrożenia WAF dla swojej firmy - Mariusz Sawczuk, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
Dlaczego Twoja firma potrzebuje rozwiązania SHAPE? – Mariusz Sawczuk, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
Jak wdrożyć i rozwijać F5 w Public Cloud? Michal Czardybon, Cloud engineer lead oraz Jakub Słowik, Cloud engineer, Vodeno
Show online… Co ma wspólnego Einstein z F5?
Dobre praktyki API dla bezpieczeństwa biznesu – Grzegorz Kornacki inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5 Networks
W chmurach z F5 Access Policy Manager – czyli kilka słów o integracji z dostawcami chmury publicznej i nie tylko – Maciej Iwanicki, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
Zakończenie konferencji

Prelegenci

Mariusz-Sawczuk


Mariusz Sawczuk

Solutions Engineer Security

Maciej-Iwanicki


Maciej Iwanicki

System Engineer

Grzegorz-Kornacki


Grzegorz Kornacki

Field System Engineer

 1. Wybierz najlepszy model wdrożenia WAF dla swojej firmy - Mariusz Sawczuk, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
  Web Application Firewall (WAF) to dobrze znane narzędzie do ochrony przed atakami aplikacyjnymi. Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, aplikacje mogą znajdować się praktycznie wszędzie: SaaS, w chmurze, czy też w lokalnych centrach danych. W dodatku aplikacje obecnie zmieniają swoją architekturę, zmieniając się w zbiory luźno powiązanych mikrousług (najczęściej kontenerowych), które komunikują się ze sobą poprzez API. Podczas tej sesji omówimy podobieństwa i różnice między różnymi modelami WAF w portfolio F5 i doradzimy, które rozwiązanie najlepiej pasuje do danego scenariusza ochrony aplikacji.

 2. Dlaczego Twoja firma potrzebuje rozwiązania SHAPE? – Mariusz Sawczuk, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
  Obecnie około połowa ruchu, który dochodzi do aplikacji jest ruchem zautomatyzowanym, z czego 30% jest złośliwa. Ruch zautomatyzowany stanowi więc poważny problem biznesowy, jaki i dla bezpieczeństwa danych. Do generowania zautomatyzowanych ataków cyberprzestępcy używają co raz to bardziej zaawansowanych metod, a co za tym idzie ochrona przed nimi stanowi coraz większe wyzwanie. Aby poszerzyć swoje portfolio i zapewnić coraz wyższą ochronę, F5 Networks zdecydowało się na przejęcie SHAPE Security, lidera w zakresie ochrony przed atakami zautomatyzowanymi. W trakcie tej sesji przyjrzymy się ewolucji ataków zautomatyzowanych oraz opowiemy jak SHAPE może pomóc w ich łagodzeniu.

 3. Jak wdrożyć i rozwijać F5 w Public Cloud? Michal Czardybon, Cloud Engineer Lead oraz Jakub Słowik, Cloud Engineer, Vodeno
  Dla wielu organizacji wejście do chmury publicznej stanowi nie lada wyzwanie. Jeśli nosisz się z zamiarem lub też jesteś na etapie wdrażania chmury, planujesz swoją architekturę z wykorzystaniem rozwiązań F5, dołącz koniecznie. Podczas sesji opowiemy, jak podejść do kwestii f5-as-a-code w Public Cloud. Dowiesz się na jakie pułapki warto być przygotowanym.

 4. Dobre praktyki API dla bezpieczeństwa biznesu – Grzegorz Kornacki inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
  Ciężkie i monolityczne aplikacje, w których całość logiki była przetwarzana na tym samym serwerze aplikacyjnym, to już przeszłość. Współczesne aplikacje składają się z wielu rozproszonych komponentów, uruchamianych zazwyczaj na środowiskach kontenerowych, dzięki czemu proces ich tworzenia może być podzielony pomiędzy wiele zespołów deweloperskich. Niezawodna wymiana informacji pomiędzy komponentami aplikacji wymaga zdefiniowania oraz opublikowania interfejsu, tzw. API. API może służyć do komunikacji w ramach tej samej organizacji, jak i być publikowane na zewnątrz. W drugim przypadku pojawiają się zagadnienia ochrony bezpieczeństwa aplikacyjnego, z jednej strony bardzo podobne do klasycznej ochrony interfejsu użytkownika (SQL injection, XSS itp), z drugiej zaś dużo prostsze, gdyż dysponujemy już definicją struktury interfejsu (np. pliku Swagger). Podczas niniejszej sesji zostanie zaprezentowany proces konfiguracji warstwy bezpieczeństwa API.

 5. W chmurach z F5 Access Policy Manager – czyli kilka słów o integracji z dostawcami chmury publicznej i nie tylko – Maciej Iwanicki, inżynier rozwiązań bezpieczeństwa w F5
  F5 Access Policy Manager to system znany z oferowania zdalnego dostępu do aplikacji firmy z dowolnego miejsca na świecie. Zapewnia on dużą szczegółowość kontroli na poziomie profili i uprawnień użytkowników, przy jednoczesnym scentralizowaniu i stosowaniu strategii kontroli dostępu. Chociaż często stosowany jest w formule on-premise, potrafi doskonale funkcjonować w infrastrukturze wielochmurowej. Podczas prezentacji opowiemy w jaki sposób budować integracje z chmurą publiczną oraz z jakich funkcjonalności można skorzystać. Podzielimy się również najlepszymi praktykami w tym zakresie.